X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

$ US Dollar Türk Lirası
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

$ US Dollar Türk Lirası
Telefon & WhatsApp
+90 (551) 092 95 95

SEO'nun Amacı Nedir ?

AnasayfaYazılarGoogle SEOSEO'nun Amacı Nedir ?

Seo'nun Amacı nedir? 

SEO'nun temel amacı açılımı itibariyle arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında üst sıralarda listelenmektedir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

Seo, sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

Arama Motoru Nedir ?

Arama motorları, web dünyasının kullanımı en kolay, kapsamlı ve erişilebilir bilgi aracıları olarak görülebilir. Çünkü bilgi aracıları kendi bünyesinde herhangi bir bilgi barındırmadığı için kaynak vasfı taşımamaktadır. Arama motorları bilgi kaynakları olarak siteler üzerinde aradığımız bilgiye en yakın olanı bulmamızı sağlamaktadır.

Arama motorları aradığımız bilgiyle ilişkili sonuçları göstermekle kalmaz bu konuda bizi çeşitli konularda bilgilendirerek uygun yönlendirmeleri de yapmaktadır.  Örneğin, hatalı yazılan aramalar için "Bunu mu demek istediniz ?" şeklinde doğru olma ihtimali olan önerilerde bulunur. Eğer Google doğru olma konusunda önerisine güveniyorsa direk olarak doğru kelimeye ait sonuçları göstermektedir. Aranılan kelime ile alakalı, arama yoğunluğu fazla olan diğer kelimeleri de listeleyerek kullanıcıları daha doğru sonuçlara ulaştırmayı hedeflemek üzere önerilerde de bulunmaktadır. Aranılan kelime ile ilgili İngilizce arama önerileri de sunabilmektedir.

Arama motorları, siteleri bir kalite yapısına göre analiz eder ve bu süzgece göre değerlendirerek siteleri sıraya sokar. Seo ise doğal yolla çok uzun zaman alan bu kalite eşiğinin, insan müdahalesi ile geçilmesini sağlamaktadır. Seo, sitenin üst sıralara çıkması için yapılan site içi ve site dışı çalışmaların bütünü olarak ifade edilebilmektedir. Bu çalışmaların kalitesi ve doğal görünürlüğü, sıralamanın ömrü açısından oldukça gereklidir. Zira üst sıralarda yer almak için yapılan seo çalışmalarının kalitesine ve yapısına göre etkisi uzun veya kısa süreli olmaktadır. Bu sebeple, anlatılan tekniklere riayet ederek yapacağınız etik ve doğal tekniklerle sitenizi kalıcı olarak arama motorlarında yükseltebilirsiniz.


Top